Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą 05 września 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

05 WRZEŚNIA 2021

 

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek po Mszy Św. i na nabożeństwo do św. Antoniego w ramach przygotowania do Misji Świętych i do Jubileuszu konsekracji kościoła w czwartek po Mszy Św. Przy ołtarzu św. Antoniego można składać swoje intencje, które będziemy omadlać podczas tego nabożeństwa.

3. Z racji dorocznych rekolekcji zakonnych, kancelaria parafialna będzie nieczynna do 8 września włącznie. Nagłe sprawy prosimy zgłaszać na numer komórkowy o. Proboszcza. 8 września dziękować będziemy Bogu, przez ręce Maryi, za Zgromadzenie Słowa Bożego w rocznicę jego założenia i prosić o potrzebne łaski oraz o nowe, liczne i święte powołania zakonno-misyjne.

4. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Jadwiga Noszczak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

Kochani parafianie,
Wstępnie zakończyliśmy prace remontowe w prezbiterium naszego kościoła. W późniejszym czasie odnowione zostaną jeszcze obie ambonki.
Teraz pragniemy zachęcić Was do udziału w naszym wspólnym projekcie pt. „Droga krzyżowa – ODNOWA”, czyli prace konserwatorsko-restauratorskie zabytkowych obrazów stacji drogi krzyżowej w naszym kościele parafialnym. Stacje Drogi Krzyżowej są już bardzo zniszczone i wymagają restauracji, by odzyskać dawny blask i piękno. Koszt odnowienia jednej stacji zależy od rodzaju oraz wielkości zniszczeń i waha się od 4 do 20 tys. złotych (te najbardziej zniszczone). Po wstępnych oględzinach konserwatora sztuki zdecydowaliśmy się podjąć na razie mały trud odnowienia 2 obrazów (każdy wyceniony na 4 tys., czyli razem 8 tys.) Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej drogi…
W związku z tym zapraszamy do stania się fundatorem naszych warmińskich stacji drogi krzyżowej w kościele parafialnym w Pieniężnie. Gorąco zachęcamy do „zaadoptowania” obrazów poszczególnych stacji przez całe rodziny, instytucje czy ofiarodawców anonimowych. Niech to będzie okazja do dania naszego świadectwa wierze oraz dowód troski o świątynię, którą otrzymaliśmy od tych, co byli tu przed nami. Nasi przodkowie postawili mury, ufundowali witraże czy żyrandole. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i my zostawimy kolejnych pokoleniom coś od siebie. Ci, co przyjdą po nas, będą mogli przez kolejne lata kontemplować w obrazie tajemnicę męki i zmartwychwstania Chrystusa.

Osoby chętne by wesprzeć odnowę 2 stacji drogi krzyżowej prosimy o kontakt z proboszczem lub przelew na konto z dopiskiem „Droga krzyżowa – ODNOWA”. Wszystkim darczyńcom za każdy ‘wdowi grosz” już dziś składamy ogromne „Bóg zapłać”. Będziemy na bieżąco informować o szczegółach naszego wspólnego parafialnego projektu. Mamy nadzieję, że dzięki Wam – fundatorom uda się go przede wszystkim rozpocząć.

 

5. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary złożone tu w kościele i na naszym parafialnym koncie. Dziękujemy również za kwiaty, które upiększają naszą świątynię.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.


Dziś:
17 08 2022

229 dzień roku

Kalendarium

< 2021 >
Wrzesień
NdPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 18:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00, 18:00

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 17:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00, 18:00