Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 MAJA 2023

1. Przypominamy, że dzisiaj nie m Mszy Św. o godz. 12.00, natomiast na Mszy Św. o godz. 10.00 zostanie udzielona I Komunia Św. naszym młodym parafianom. Po I Komunii Św. rozpocznie się Biały Tydzień podczas którego: w poniedziałek zostaną poświęcone gromnice/świece, w środę poświęcimy różańce, w piątek poświęcimy modlitewniki a w sobotę zostaną poświęcone pamiątki/prezenty jakie dzieci otrzymały podczas I Komunii Św.

2. W miesiącu maju nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. Natomiast w czerwcu odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe po Mszach Św. a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. Chyba że zostanie podane inaczej w ogłoszeniach. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.

3. I czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17:30 i nabożeństwo czerwcowe. I piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30. I sobota miesiąca, Msza Św. z wymiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00. I niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. o godz. 10.00.

4. We wtorki zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św., a w piątki na dzielenie się Słowem Bożym również po Mszy Św.

5. W soboty po Mszy Św. zapraszamy na spotkania wszystkie dorosłe osoby, które były kiedyś ministrantami. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. Organizowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Krakowa przez Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice w dniach 22.24.06.2023. Koszt 350 zł/os. Zgłoszenia u p. Barbary Dudy lub u o. Grzegorza.

7. W Pieniężnie organizowany jest letni wypoczynek dla grupy młodych Polaków mieszkających w Grodnie na Białorusi pod hasłem: „Wakacje w Ojczyźnie”. Realizacja projektu wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego zwracamy się do Państwa z ogromna prośbą o finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia. Pokładając nadzieję na Państwa przychylną reakcję na nasz apel, można złożyć swoje wsparcie do puszek w tyle kościoła. Obok puszek znajduje się również informacja z nr konta na które można wpłacać pieniądze na ten cel.

8. Cały czas zachęcamy, przypominamy i zapraszamy do włączenia się do naszego wspólnego projektu: „Droga krzyżowa – ODNOWA”. Jednocześnie dziękując wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. BÓG ZAPŁAĆ!

9. Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Marek, kawaler z Idalina
Katarzyna Kowalewska, panna z Pieniężna

Wszystkim tym, którzy znają jakiekolwiek przeszkody do zawarcia kościelnego związku małżeńskiego przez wyżej wymienionych, zobowiązani są w sumieniu do zgłoszenia tego faktu duszpasterzom parafii.

10. Do wieczności odszedł Mieczysław Czetyrko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone tu w kościele i naszym parafialnym koncie.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

19 04 2024