Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 25 lutego 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

25 LUTEGO 2024

1. W czasie Wielkiego Postu, w naszym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej. Wystawiony Najświętszy Sakrament będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 16:30.

2. Dzisiaj kończymy wielkopostne rekolekcje parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy o. Krzysztofowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych w codziennej pracy kapłańskiej i misyjnej na większą chwałę Bożą i na pożytek ludzi

3. Jutro, w poniedziałek, młodzież z naszego dekanatu otrzyma w naszym kościele sakrament bierzmowania z rąk ks. Infułata Adolfa Setlaka. Otoczmy szczególną pamięcią modlitewną Szafarza Sakramentu Bierzmowania oraz młodzież przyjmującą ten sakrament.

4. W środę na Mszy Św. o godz. 17:00 nastąpi przekazanie obrazka Matki Bożej z Medziugoria Różom Różańcowym i Margaretkom, które na czas wyjazdu o. Grzegorza będą modlić się w jego intencji. Podczas tej Mszy Św. nastąpi również tymczasowe pożegnanie z o. Grzegorzem. Zapraszamy wszystkich parafian.

5. W związku z wyjazdem o. Grzegorza na kurs odnowy duchowej do Włoch i Holandii, a później na wakacje do Indonezji, następuje mała reorganizacja Mszy Św. niedzielnych. I tak, w Pieniężnie Msze Św. niedzielne odprawiane będą o godz. 7:30, 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy Św. wieczornej aż do odwołania. Msze Św w Łajsach pozostają bez zmian, czyli w niedzielę o godz. 9:00. W Różańcu i w Żugieniach Msze Św. niedzielne odprawiane będą w soboty i niedziele według ogłoszeń miejscowych. W Piotrowcu i Sawitach , Mszę Św. odprawiane będą bez zmian. Taki porządek Mszy Św. będzie obowiązywał już od przyszłej niedzieli aż do odwołania.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 12:00 dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Św i ich rodziców a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne.

7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30, a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 10:00.

8. Wielki Post przeżywamy zawsze w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy wszystkich parafian aby w tym czasie jałmużnę ofiarować w intencji przygotowań do jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich o. Grzegorza. Ofiary można składać do skarbony w tyle kościoła lub na konto parafialne parafii.

9. W dniu 16 marca 2024 organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Z racji wielkiego zainteresowania tym wyjazdem został zamówiony drugi autokar. Jednak ten drugi autokar będzie mógł pojechać tylko wtedy gdy zapełnimy w nim miejsca. W związku z tym zapraszamy do zapisywania się u p. Barbary Dudy.

10. Do wieczności odszedł o. Jan Wróblewski SVD, były rektor Misyjnego Seminarium w Pieniężnie. Jego pogrzeb odbędzie się w seminarium we wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone tu w kościele i naszym parafialnym koncie.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.


Dziś:
19 04 2024

110 dzień roku

Kalendarium

< 2024 >
Kwiecień
NdPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 18:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 18:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00