Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021

1. Od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i wezmą udział w zakończeniu tego tygodnia.

2. Zapraszamy we wtorek na Mszę Św. i po niej na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. Msze Święte kolędowe w tym tygodniu będą odprawiane:

* w poniedziałek 18.01. –  ul. DĘBOWA, WIŚNIOWA, BRZOZOWA, OGRODOWA I KRÓLEWIECKA

** w środę 20.01. – ul. CMENTARNA, BRANIEWSKA, KOLEJOWA I DWORCOWA

*** w piątek 22.01 – ul. SIENKIEWICZA

Na koniec Mszy Św. zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Wierni zabiorą list Księdza Arcybiskupa, wodę święconą i obrazek kolędowy. Bardzo prosimy, aby zadbać też o sąsiadów o których wiemy, że nie będą mogli uczestniczyć w takiej formie kolędy i dla nich także zabrać obrazek i list ks. Arcybiskupa. Po powrocie do domów, w stosownym czasie, wierni poproszeni są o zapoznanie się z przesłaniem naszego Pasterza i odmówienie modlitwy zawartej w liście oraz pokropienie domów wodą święconą. Nie wyklucza się przyjęcia zaproszenia do złożenia wizyty duszpasterskiej w nowym domu lub mieszkaniu i dokonania jego poświęcenia oraz błogosławieństwa mieszkańców, jednakże pod warunkiem zachowania wymogów sanitarnych. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w Kancelarii Parafialnej, w zakrystii lub kontakt telefoniczny. Cały plan kolędy jest zamieszczony w gablotkach oraz dostępny na stronie internetowej i facebooku.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedziele Słowa Bożego. Chciejmy odnaleźć w naszych domach Pismo Święte i czytając Je, wzrastać w łasce u Boga i u ludzi.

5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy transmisje Mszy Św. o godz. 10:00. Wszystkich tych, którzy z powodu choroby lub lęku przed pandemią, nie mogą uczestniczyć fizycznie, zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny.

7. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

8. W ubiegłym tygodniu, do wieczności odszedł śp. Jakub Kluczek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

03 05 2024