Ogłoszenia parafialne 10 stycznia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę zakończymy okres Bożego Narodzenia świętem Chrztu Pańskiego. Po nim następuje pierwsza część okresu zwykłego. Według utrwalonej tradycji kolędy śpiewamy aż do 2 litego – do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Z dzisiejszą celebracją Mszy Świętej i instalacją przez Dziekana O. Pawła na urząd Proboszcza, dziękujemy Trójjedynemu Bogu i z Ich pomocą zapisujemy nową zbawczą historię naszej parafii.

3. Zapraszamy we wtorek 12.01 na Mszę Św. i po niej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. Msze Święte kolędowe w tym tygodniu będą odprawione:

* W środę 13.01 za mieszkańców z ŻUGIENIA, WYRĘBISK i KOLONII BRANIEWSKIEJ (ŻUGIENIA PRZY KLASZTORZE);

** W piątek 15.01 za mieszkańców z BOROWCA, RÓŻAŃCA, CIESZĄT (ŁĄKOWEJ), CIESZĄT, KOLONII WOJNICKIEJ.

Na koniec Mszy Św. zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Wierni zabiorą list Księdza Arcybiskupa oraz wodę święconą. Prosimy by po powrocie do domów, w stosownym czasie, wierni zapoznali się z przesłaniem Księdza Arcybiskupa i odmówili modlitwę zawartą w liście oraz pokropili dom wodą święconą.

Nie wyklucza się przyjęcia zaproszenia do złożenia wizyty duszpasterskiej w nowym domu albo mieszkaniu i dokonanie jego poświęcenia oraz błogosławieństwo mieszkańców, jednakże pod warunkiem zachowania wymogów sanitarnych. Prosimy o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej lub kontakt telefoniczny.

Cały plan kolędy jest wywieszony w gablotkach oraz dostępny na stronie parafialnej.

5. Również w piątek w naszym Zgromadzeniu Słowa Bożego, obchodzimy uroczystość Św. Arnolda Janssena. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą dziękczynną, za wstawiennictwem Naszego Założyciela.

6. Dziękujemy Paniom za dbałość o Naszą Świątynię, za ciastka i owoce, za ofiary złożone na tacę i za wszystkie ofiary złożone na Nasz Kościół.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny.

8. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu!

02 05 2024