Nowenna pompejańska za kapłanów i biskupów

W roku Eucharystii, chcemy Was zaprosić do wyzwania modlitewnego –nowenna pompejańska za kapłanów i biskupów.

Możliwe, że narzekasz na swojego proboszcza, nawet jeśli ze słusznej przyczyny, to czy modlisz się za niego? Czy wierzysz w moc modlitwy i potrzebę świętych kapłanów i biskupów? Czy wierzysz, że razem w wielkiej wspólnocie odmawiającej różaniec jesteśmy w stanie wpłynąć na bieg historii i wygląd naszego Kościoła Katolickiego? Zachęcamy, by każdy modlił się w tej nowennie zwłaszcza za swojego księdza proboszcza, biskupa miejsca oraz wybranych księży, wymienianych z imienia.

Celem wydarzenia jest wspólna troska o świętość naszych biskupów oraz innych kapłanów. Konstruktywna krytyka to jedno, ale wierzący nie może poprzestać tylko na tym. Chcemy we wspólnocie kilkudziesięciu tysięcy ludzi z całego świata szturmować niebo w ich intencji oraz o nowe, dążące do świętości, powołania kapłańskie.

Korzyścią dla każdego, kto włącza się w nowennę, jest mobilizacja do modlitwy różańcowej z poczuciem ogromnej wspólnoty, która modli się razem. Bardzo wiele osób szuka odpowiednich spowiedników i kierowników duchowych lub po prostu rady duchowej u księży – kolejną łaską może być np. znalezienie wymodlonego kapłana, który poprowadzi duszę przez różne duchowe niebezpieczeństwa.

Maryja na pewno przygotowała z wielką hojnością łaski dla tych, którzy troszczą się poprzez modlitwę różańcową o swoich biskupów i księży. Mamy nadzieję, że każdy modlący się pogłębi rozumienie wspólnoty Kościoła i tę prawdę, że skuteczne reformy przeprowadza się na kolanach oraz że świeccy, dźwigają ogromną odpowiedzialność za kapłanów.

Akcja posiada Patronat: Ks. Bp Andrzeja Siemieniewskiego
Zapraszamy Cię już teraz do tego by włączyć się w kolejną nowennę pompejańską inicjowaną przez Ks. Teodora i Ks. Dominika – po tej o nawrócenie grzeszników oraz tej za rodziny o wiarę, nadzieję i miłość – tym razem w intencji księży i biskupów, o miłość do Eucharystii. Razem z Maryją walczmy duchowymi środkami o jedność Kościoła i silnych pasterzy na jego czele.

Szczegółowe informacje na stronie: https://teobankologia.pl/foto/nowenna-pompejanska-13-maja-2021/

 


Dziś:
17 08 2022

229 dzień roku

Kalendarium

< 2022 >
Sierpień
NdPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 18:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00, 18:00

Msze święte

Msze św. w naszym kościele są odprawiane:
– w tygodniu o godz. 17:00

– w niedziele i kościelne uroczystości w godz.:
7:30, 10:00, 12:00, 18:00